Zajęcia profilaktyczne w Zespole Szkół w Markuszowie

20161027_100137

W dniach 27 – 28 października w naszej szkole odbywają się warsztaty profilaktyczne. Każda grupa wiekowa objęta jest inna tematyką . Klasy I-III „Przygoda w sieci”, klasy IV-VI „Nie daj się wciągnąć”, a gimnazjaliści „Sieci uzależnienia”. Jak można się zorientować tematyka warsztatów związana jest z cyberprzemocą. W związku z tym, że wszyscy jesteśmy narażeni na zagrożenia w sieci czy to Internet, czy telefon, to musimy reagować i poprzez odpowiednie działania ostrzegać i przestrzegać przed nimi uczniów, już od tych najmłodszych. Internet jest potrzebny, bez niego chyba nie potrafimy już funkcjonować, a szczególnie pokolenie „Y” i młodsi. To kopalnia wiedzy i informacji, to możliwość szybkiej komunikacji z ludźmi na całym świecie.

Mieliśmy przykład na terenie szkoły, jak wiele szkody może wyrządzić w psychice młodego człowieka przemoc internetowa. Stąd też moja prośba o taką , a nie inną tematykę zajęć. Uczniowie uczestniczą w projektach i konkursach, a poprzez takie działania przestrzegamy ich, że Internet nie do końca jest przyjazny.

Odbyło się również spotkanie specjalisty z rodzicami, mające na celu wzmożenie przez rodziców kontroli i umiejętność stosowania zabezpieczeń i filtrów przed wchodzeniem przez dzieci na nieodpowiednie strony.

Realizowany obecnie warsztat finansowany jest z funduszy Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych . Warsztaty prowadzi pani Agnieszka Ruta-Serewa z Rzeszowskiego Instytutu Edukacji i Rozwoju – PROGRES z Rzeszowa.

 Z poważaniem – Jolanta Grygiel - Dyrektor Zespołu Szkół w Markuszowie 

20161027_100115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− sześć = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>