List otwarty mieszkańca gminy Markuszów

list

Po XX Sesji Rady Gminy Markuszów na kontakt redakcja@markuszow24.pl wpłynął poniżej przestawiony mail od mieszkańca gminy Markuszów (z przyczyn technicznych i nawału obowiązków dopiero teraz publikowany za co serdecznie przepraszamy). Zachęcamy mieszkańców gminy Markuszów i nie tylko do wysyłania na kontakt informacji które według was są godne zainteresowania i przedstawienia szerszej liczbie osób. Zapewniamy anonimowość. List cytowany poniżej.

Kto stoi w miejscu ten się cofa

Na ostatnią sesji Rady Gminy Markuszów (XX Sesja Rady Gminy Markuszów z dnia 06.12.2017r. – przyp. red.) licznie przybyli mieszkańcy wsi Góry, poruszeni tragicznym wypadkiem w którym zginął dziesięcioletni chłopiec. Mieszkańcy postanowili zwrócić uwagę władz gminnych, że w ich miejscowości w czasie  modernizacji drogi prowadzącej do Nałęczowa nie został zbudowany chodnik dla pieszych. Karolina Dąbrowska radna z Gór  zadała pytanie : „Dlaczego w trakcie modernizacji drogi nie powstał chodnik na terenie Gminy Markuszów, a w gminach Garbów i Nałęczów taki chodnik zbudowano i w związku z tym czyje to zaniedbanie i czy wobec tej osoby zostały wyciągnięte konsekwencje”.

Na zadane pytania odpowiedzi próbował udzielić Wójt, a właściwie należy powiedzieć Wójt mówił lecz im dłużej mówił tym dalej był od meritum sprawy. Dla nieuważnego odbiorcy pan Wójt mógł sprawiać wrażenie przygotowanego do tematu zapoznał zebranych z dwoma pismami jakie skierował do zarządcy i jakie otrzymał od zarządcy drogi. Jednakże niepokój i zażenowanie widoczne na twarzach radnych (zwłaszcza sprzyjających wójtowi) zdradzał że jest to próba „rozmycia” tematu, którą natychmiast obnażyli radny A. Stasiak i K. Dąbrowska wskazując że droga była modernizowana w 2011 roku a pismo które Wójt odczytał jest z 2015 roku.

Próbę ratowania Wójta z opresji podjęli  przewodniczący Stolarz apelując aby cyt. „nie cofać się wstecz i nie dochodzić kto siedem lat temu nie złożył podpisu”.

W podobnym tonie wtórowali mu sołtys Gór Szymańska i L. Woch, który powiedział „moje zdanie jest takie , nie roztrząsać tematu bo temat jest śmierdzący chodnik nie powstał ktoś to zaniedbał”

Trafnie ripostowała radna A. Szymczyk cyt. „dobrze jest wrócić do przeszłości, bo gdyby wtedy chodnik powstał nie byłoby problemu i byłby za darmo, a teraz gmina musi wyłożyć duże pieniądze tylko przez to że ktoś zaniedbał swojego obowiązku”.

Kilka razy jeszcze radni upominali się o odpowiedzi na zadane pytane przez K. Dąbrowską jednakże Wójt nie pozostawił złudzeń że zamierza je udzielić ,nie złożył również jasnej deklaracji że podejmie działania żeby jak najszybciej chodnik powstał aby mieszkańcy Gór nie ginęli pod kołami pędzących aut.

Jedyną deklarację usłyszeliśmy z ust przewodniczącego A. Stolarza cyt. „będę się starał aby w budżecie te pieniądze były zabezpieczone i że mogę podjąć inicjatywę rozmów z Zarządem Dróg Wojewódzkich”.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem × 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>