Młody Obywatel (Markuszowa) Rozmawia

DSCF4823

Młody Obywatel Rozmawia – tak brzmi nazwa programu Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy. Zakłada on, że młodzi ludzie będą na terenie całej Polski, realizowali projekty społeczne dotyczące otaczającej ich rzeczywistości. Poznają w ten sposób urzędy, instytucje, organizacje, które znajdują się tuż obok ich domu, szkoły.  Potrzebnych informacji nie będą szukali jednak w Internecie, portalach społecznościowych, ale będą rozmawiali – z sąsiadami, znajomymi, pracownikami różnych instytucji.

Młodzi Obywatele Markuszowa – uczniowie klasy Ia i Ib Gimnazjum przy Zespole Szkół w Markuszowie uznali, że chcieliby poznać funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markuszowie. Zaczęli od krótkiej ankiety , którą przeprowadzili wśród mieszkańców miejscowości na temat ich wiedzy o jednostce OSP. Jej wyniki wskazywały jednoznacznie, że większość ankietowanych uważa, że strażacy to starsi panowie, którzy zajmują się gaszeniem pożarów. Ta „porażająca” wiedza pożarowa wymaga poszerzenia. Stąd dzięki uprzejmości druhów na czele z  Panią Grażyną Okoń – 24 maja odbyły się w Ochotniczej Straży Pożarnej dni otwarte. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że strażacy są w różnym wieku, oprócz gaszenia pożarów, zajmują się wieloma działaniami na rzecz pomocy innym. Stworzą na ten temat prezentacje multimedialne, mapy mentalne, plakaty. Uczestnicy projektu  zdobytą wiedzę przekażą swoim koleżankom i kolegom z Zespołu Szkół w Markuszowie, rodzicom i znajomym.  Udział w projekcie Młody Obywatel Rozmawia pozwoli młodym ludziom, mieszkańcom Gminy Markuszów, lepiej poznać funkcjonowanie OSP Markuszów oraz dowiedzieć się jak strażacy dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców Gminy i przyjezdnych. Umiejętności  i wiedza nabyte poprzez działanie, we współpracy z rówieśnikami,  to podstawa rozwoju młodego człowieka we współczesnych czasach.

Elwira Berej

DSCF4638

DSCF4641

DSCF4653

DSCF4657

DSCF4675

DSCF4689

DSCF4699

DSCF4706

DSCF4715

DSCF4722

DSCF4753

DSCF4767

DSCF4777

DSCF4786

DSCF4792

DSCF4808

DSCF4815

DSCF4829

DSCF4834

DSCF4773

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery + = 8

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>