Niezwykła historia nierównej walki wykonawcy z przepustem na Strumyku Olszowieckim

IMAG1261

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie 16 września 2014 roku ogłosił przetarg nieograniczony „na wykonanie  remontu przepustu z piętrzeniem Strumienia Olszowieckiego w miejscowości Olszowiec i Zabłocie, gmina Markuszów wraz z konserwacją koryta rzeki”. Terminem składania ofert był dzień 30 września 2014 roku godzina 10:00.  Została wybrana oferta firmy MELITOR sp. z o.o., ul. Rzeckiego 21 , 20-637 Lublin. Wartość oferty brutto z 23 % podatkiem VAT wyniosła – 257453,69 złotych. Uzasadnieniem wyboru było to, że oferta była najniższa cenowo. Wykonawca spełniał wszystkie wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Cena oferty nie przekraczała środków, jakie zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Według umowy zamieszczonej na Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie terminem zakończenia przedmiotu umowy miał być dzień 28 listopada 2014 roku.

Na dzień dzisiejszy mieszkańcy gminy Markuszów, w szczególności sołectw Olszowiec i Zabłocie nie mogą się doczekać dokończenia tej inwestycji. Od ponad 3 miesięcy powinni korzystać z nowego przepustu i położonego na nim dywaniku asfaltowego lecz droga jest wciąż zamknięta, prowizoryczny przejazd z którego aktualnie korzystają mieszkańcy może grozić uszkodzeniem pojazdu. Lada chwila rolnicy będą rozpoczynać prace polowe. Aby rolnik z Zabłocia mógł dojechać do działki np. położonej w Olszowcu musi korzystać z prowizorycznego przejazdu lub nadkładać drogi przez Łany ewentualnie jechać tak zwaną kolejką, której stan też daje dużo do życzenia. Rozumiemy, że wykonawca w trakcie wykonywania prac trafił na przeszkody od niego niezależne, ale sprzyjająca aura na zewnątrz pozwala na dokończenie tych prac. Niestety wykonawca od czasu położenia betonowych płyt na przepuście pozwalających na jako taki przejazd nie pokazał się na terenie inwestycji.

Tak wyglądała inwestycja w trakcie realizacji

IMAG1257

IMAG1260

IMAG1263

IMAG1264

IMAG1262

IMAG1259

IMAG1271

IMAG1267

 

A tak wygląda na chwilę obecną

IMAG1491

IMAG1490

IMAG1484

IMAG1478

IMAG1474

IMAG1469

IMAG1466

 

 

Komentarze do: “Niezwykła historia nierównej walki wykonawcy z przepustem na Strumyku Olszowieckim

  1. Zbychu

    Jak widać firma nie podoła tej budowie. Oni mają gdzieś mieszkańców ze muszą jeździć dookoła przez prawie pół roku. Poprostu to totalna porażka. zobaczymy czy zapłacą karę za nieterminowe zakończenie budowy!!!!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + = dziesięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>