Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2015 w Gminie Markuszów

ikona pdpz

Komitet Organizacyjny Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę na terenie gminy Markuszów  po raz kolejny znajduje się przy Zespole Szkół w Markuszowie.

Do akcji PDPZ włączamy się od wielu lat, co najmniej od 10. Wczoraj była tak zwana „Zbiórka uliczna” (29 listopada 2015 roku – przyp. red.). My tradycyjnie we współpracy z naszą parafią, zbiórki dokonujemy przy Kościele parafialnym. Borą w niej udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Przede wszystkim chodzi nam o to, żeby uczniów angażować do tego typu działań. Z ramienia naszej szkoły w tym roku koordynują działania Pani Anna Polak i Pan Mirosław Stolarz. Jestem zaskoczona, wczoraj zebraliśmy bardzo dużo darów, w szczególności produktów spożywczych z długoterminową datą przydatności – mówi Jolanta Grygiel Dyrektor Zespołu Szkół w Markuszowie

Kto nie zdążył przekazać darów w niedzielę może to jeszcze zrobić w budynku Zespołu Szkół w Markuszowie, dary będą tam zbierane do 11 grudnia. Przyjmowane są dary serca w formie odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy, produktów i półproduktów spożywczych nadających się do długoterminowego przechowywania, ziemiopłodów, przedmiotów gospodarstwa domowego.

Pani Dyrektor dodaje – Jest to bardzo miłe, że w dzisiejszych czasach ludzie potrafią się dzielić tym co mają i co roku wspierają naszą akcję. W porozumieniu z głównym sztabem akcji PDPZ dostaliśmy zgodę na to, żeby to co zbierzemy rozdysponować wśród rodzin najbardziej potrzebujących które mieszkają na terenie naszej gminy.

DSCF2091

DSCF2095

 

Więcej zdjęć na stronie internetowej Szkoły w Markuszowie pod poniższym linkiem

http://spmarkuszow.edupage.org/album/?#gallery/422

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 6 = dziewięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>