STOP WYPALANIU TRAW, MOŻESZ STRACIĆ 3% DOPŁAT BEZPOŚREDNICH

csm_NIE_WYPALAJ_A_Pagowski_a0f98b90cb

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi ogólnopolską kampanię wymierzoną przeciwko wypalaniu suchych traw.  Agencja apeluje do mieszkańców obszarów wiejskich, ale i także do całej opinii publicznej o zaprzestanie tego zabójczego procederu. Zakaz wypalania traw jest jednym z “Wymogów dobrej kultury rolnej”, których przestrzeganie jest wymagane m.in. w ramach systemu dopłat bezpośrednich. Rolnikowi, który nie przestrzega wymogów dobrej kultury rolnej, ze strony Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa grozi zmniejszenie należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich o 3%. Kary mogą być też jeszcze bardziej dotkliwe, gdy rolnikowi zostanie np. udowodnione umyślne wypalanie traw, to wtedy ARiMR może obniżyć każdą z płatności bezpośrednich aż o 20%, a w zupełnie skrajnych przypadkach stwierdzenia uporczywego wypalania traw, może pozbawić rolnika całej kwoty płatności bezpośrednich za dany rok.

Źródło: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/stop-wypalaniu-traw-na-wiosne.html

Do apelu ARiMR dołączają się druhowie z naszych jednostek OSP którzy już tej wiosny dwa razy gasili palące  się trawy, a druhowie z OSP Markuszów zamieścili swój apel na  Fanpage OSP.

https://www.facebook.com/OspMarkuszow?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − = zero

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>