UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w Zespole Szkół w Markuszowie

IMG_1503

21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie III klasy miejscowego Gimnazjum.  Uroczystości towarzyszył cytat „By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie”

„Świetny cytat, niesamowicie trafne ujęcie sedna sprawy. Szczególnie pięknie pasują te słowa, kierowane  do was młodzieży, którzy jesteście na początku swojej drogi ,życiowej, kariery szkolnej, zawodowej,  stoicie u progu dorosłości.

Jestem w obowiązku skierować do Was kilka ostrych słów i uwag. Czuję się w obowiązku, bo opuszczacie szkołę, żeby zacząć  naukę w kolejnej. A to  tak, jakbyście opuszczali dom. Wtedy najbliżsi też zapewne udzielaliby Wam rad. Ta szkoła była dla Was  drugim domem przez ostatnich 9 lat.” – powiedziała w swoim przemówieniu p. dyr. Jolanta Grygiel.

Nie szczędziła słów podziwu i uznania dla swoich już absolwentów, którzy odnieśli sukces  uzyskując 100% noty na egzaminie gimnazjalnym z poszczególnych jego części. Patrycja Samoń 100 % z języka polskiego oraz z języka angielskiego części podstawowej. Uczennica przez wiele lat reprezentowała szkołę w konkursach recytatorskich na różnych szczeblach, wojewódzkim również.  Michał Korzonek również uzyskał z części podstawowej z języka angielskiego 100%  notę. Natomiast Łukasz Wiczołek , napisał wszystkie części egzaminu na 100%, jedynie z obydwu części języka angielskiego uzyskał 95%. Pragnę nadmienić, że Łukasz jest tegorocznym laureatem kuratoryjnego konkursu z biologii.  Tytuł laureata, automatycznie zwalniał Go z pisania części przyrodniczej, gwarantując najwyższą notę. Łukasz, Patrycja i Michał, swoimi sukcesami w dziedzinie nauki zapiszą się w historii naszej szkoły. Owszem, wcześniej zdarzały się pojedyncze „setki”, ale nigdy wcześniej nie było ich aż tyle w jednym egzaminie.

Na koniec p. dyr. podziękowała za wkład pracy w kończącym się roku: pani dyr. Anecie Jóźwiak,  nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, księżom, Radzie Rodziców, a także instytucjom z terenu Gminy, z którymi szkoła współpracowała.

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym. Wśród zgromadzonych w Sali gimnastycznej , obok pocztu sztandarowego szkoły, byli uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Organ prowadzący reprezentował Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Stolarz. Z niekłamaną dumą i wzruszeniem, pani dyr. Jolanta Grygiel wręczyła świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, z biało-czerwonym paskiem. Otrzymali je  uczniowie  Szkoły Podstawowej i  I i II klasy Gimnazjum oraz tegoroczni absolwenci Gimnazjum – klasa III

Szczególnie wyróżnili się uczniowie klasy IV SP. Z 28 uczniów tej klasy, aż 15 otrzymało świadectwa „z paskiem”. W sumie wręczono ich w Szkole Podstawowej 31, a w Gimnazjum 11. Po raz kolejny Rada Rodziców ufundowała nagrody ( karty upominkowe EMPIK) dla uczniów z najwyższymi średnimi. Najwyższe w tym roku szkolnym uzyskali w Szkole Podstawowej: Natalia Chabros z klasy V B – 5,50, Adrianna Fartak z klasy V A – 5,50 oraz Julia Furdal  z klasy V A – 5,50. Najlepszym uczniem Gimnazjum okazał się uczeń klasy I B Nikodem Samoń ze średnią 5,56.

2 lata temu w naszej szkole zapoczątkowana została akcja „Pomoc zamiast kwiatka”. Wsparliśmy dzieci z Nepalu, Stowarzyszenie „Dobro powraca”. W tym roku zebrane pieniążki (zbiórka odbywała się do zaplombowanej puszki)  w kwocie 1304,96 zł przekazano przez fundację „Rycerze i Księżniczki”, Jasiowi Karwowskiemu ze Świdnika.  Chłopiec zmaga się z rakiem oka. Mamy nadzieję, że choć odrobinę przyczynimy się do poprawy zdrowia Jasia. To piękna inicjatywa, przez którą uczymy dzieci, uwrażliwiamy je, pokazujemy , że trzeba umieć się dzielić i pomagać. A kto daje najlepszy przykład? Właśnie my , dorośli. To nas dzieci naśladują  i to my powinniśmy pokazywać Im, że Zycie nie tylko usłane jest różami. A kiedy życie rzuca kłody pod nogi, wiadomo, że są wokół dobrzy, empatyczni  ludzie, gotowi  nieść pomoc.  J Jeszcze bardziej cieszy fakt, że pieniążki do puszki zamiast kwiatka, wrzucali uczniowie J Serdeczne podziękowania za pomoc i nagłośnienie akcji składamy  na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców przy naszej szkole.

Zdjęcia i tekst Zespół Szkół w Markuszowie

DSCN0847

DSCN0853

DSCN0860

DSCN0864

DSCN0899

IMG_1514

IMG_1530

IMG_1538

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− jeden = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>