“Żyj zdrowo – kolorowo” w Zespole Szkól w Markuszowie

20161104_091207

W piątek 4 listopada rodzice uczniów klas II Szkoły Podstawowej, zorganizowali kiermasz zdrowej żywności. Od lat promujemy w naszej szkole zdrowy styl życia. Dopiero co przechodziliśmy przez reformę żywienia w szkołach, mającą na celu wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

Najbardziej cieszy fakt, że to sami rodzice pokazują swoim pociechom, jak można zdrowo się odżywiać, jakie dania można przygotować z dyni, że z płatków owsianych samemu da się zrobić ciasteczka. Były też sałatki owocowe, jogurty z dodatkiem suszonych owoców, a jabłkiem mógł się poczęstować każdy uczeń.

I takie właśnie wspólne działania ze strony szkoły, rodziców przynoszą najlepsze efekty. Przykład idzie z domu, rodzice przenoszą dobre nawyki do szkoły, działają swoim przykładem. Szkolna kuchnia tez gotuje zdrowo. Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych dot. zdrowego odżywiania, sami też pod okiem swoich nauczycieli uczą się przygotowywać najprostsze posiłki w postaci np. kanapek, czy sałatek. Pamiętajmy jednak, że zdrowy styl życia , to nie tylko zdrowe odżywianie, ale też odpowiednia porcja ruchu i dbałość o zdrowie psychiczne.

Jestem wdzięczna wychowawczyniom oraz Mamom, które przygotowały kiermasz, to bardzo miłe, że znalazły czas na przygotowanie zdrowych dań  i pokazanie dzieciom odpowiednich wzorców żywieniowych.

Jolanta Grygiel – Dyrektor Zespołu Szkół w Markuszowie

20161104_084824

20161104_084834

20161104_084901

20161104_084917

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× dwa = 12

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>